Gozdnica

Twoje miasto ...

Baseny już otwarte

24 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego, oddano do użytku zespół basenów letnich przy ulicy Kościelnej. Mimo, że tego dnia rano trwały jeszcze ostatnie prace instalacyjne, o godzinie 16-tej, pierwsi kąpiący mogli już szukać ulgi w basenach, chroniąc się przed skwarem, który tego dnia lał się z nieba.

Wcześniej baseny zgłoszone zostały pod nadzór SANEPIDU, który dopuścił baseny do użytkowania, od dnia 24 lipca, wyznaczając jednocześnie datę sanitarnego badania wody na wtorek 28 czerwca, tj. po kilku dniach użytkowania, co miało na celu sprawdzenie skuteczności służb odpowiedzialnych za jakość wody. Badani te potwierdziły, że woda mieści się w normie zarówno w zakresie wskaźników chemicznych jak i bakteriologicznych.

Obecnie woda w basenach badana jest przez obsługę basenów dwa razy dziennie w zakresie wskaźników chemicznych. Raz przed otwarciem basenów, a drugi raz po ich zamknięciu. Wyniki badań rejestrowane są codziennie w dzienniku uzdatniania. Chemiczne uzdatnianie wody (regulacji Ph - kwasowości oraz poziomu chloru), w razie potrzeby, odbywa się wyłącznie w godzinach wieczornych. Całodobowo działa natomiast uzdatnianie fizyczne, realizowane za pomocą skimmerów zbierających zanieczyszczenia powierzchniowe oraz za pomocą stacji filtrów, dobranych odpowiednio do objętości każdego z basenów. Zgodnie z europejską normą przewidzianą dla basenów publicznych, wydajność filtrów musi zapewnić pełną filtrację całej objętości basenów w ciągu 4 godzin.

Codziennie przed otwarciem, przy pomocy „odkurzaczy”, czyszczone jest także dno basenów, gdzie zbierają się najdrobniejsze osady, których nie może wyłapać stacja filtrów. Te zabiegi w połączeniu z dbałością wszystkich użytkowników, o higienę osobistą, dają gwarancję wypoczynku w bezpiecznych warunkach. Aby zachować odpowiednie warunki sanitarne, oprócz obowiązkowego prysznica, przy każdym z basenów rozstawiono tzw. „nogomyjki” – szare plastikowe pojemniki z chlorowaną wodą, w których należy opłukać stopy przed każdym wejściem do basenów. Także prysznic wyposażony jest w specjalny zawór do opłukiwania stóp. Dodatkowo dla najmłodszych, zapewniono nieodpłatnie trzy baseniki indywidualne, w których opiekunowie mogą ochłodzić maluchów w pieluchach, które nie gwarantują odpowiednich warunków sanitarnych podczas kąpieli w basenie ogólnym.

Od dnia 11 lipca wprowadzono odpłatność za korzystanie z basenów. Wniesienie opłaty, potwierdzane jest wydaniem papierowego biletu wstępu. Dodatkowo, w celu umożliwienia, wielokrotnego w ciągu dnia powrotu na basen, wraz z biletem, na przegubie ręki, zapinana jest opaska pozwalająca na wielokrotne opuszczanie terenu basenów i powrót bez konieczności ponownego wniesieni opłaty. Na każdy dzień tygodnia wydawana jest opaska w innym kolorze, którą należy zachować przez cały dzień.

Cennik biletów – opłata dzienna:

- dzieci do 3 roku życia – bezpłatnie,

- dzieci i młodzież ucząca się – 1 zł,

- dorośli – 3 zł,

- dorośli po godzinie 16-tej – 1 zł,

- opiekunowie dzieci, w wieku powyżej 60 roku życia, nie korzystający z kąpieli – bezpłatnie.

 

Na załączonych zdjęciach przedstawiono postęp prac związanych z budową basenów.

Szkoła jako Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji

Ośrodek LOWE

Projekty Unijne

pozyskane fundusze:

Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019

pozyskane środki:
edycja 2016 - 779.900,00

edycja 2017 - 439.043,00

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020)

dofinansowanie z UE: 288.263,00

Azbest

ODPAD NIEBEZPIECZNY!!!

Województwo Lubuskie

Parafia św. Wawrzyńca w Gozdnicy

www.gozdnica.parafia.info.pl

Bory Dolnośląskie

Lubuskie Centrum Obsługi Inwestora

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

WFOŚiGW

WFOŚiGW