Gozdnica

Twoje miasto ...

Festyn rodzinny - pogoda dopisała

W dniu 19.09.2015r., na posesji Domu Kultury odbył się Festyn Rodzinny, którego organizatorem był Dom Kultury w Gozdnicy. Pierwszym punktem programu, tuż po paradzie rowerowej uliczkami Gozdnicy, w której udział wzięło prawie 60 rowerzystów, był I Grzybobraniowy Rajd Rowerowy po Borach Dolnośląskich w Gozdnicy. Organizatorem rajdu, przy współpracy z D.K., był Kub Aktywnego Seniora.  W rajdzie udział wzięło aż 52 uczestników, co przeszło najśmielsze oczekiwania współorganizatorów wydarzenia. Rajd długości około 17 km, przemierzali zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy Gozdnicy i okolic. Niespodzianką na trasie okazały się stanowiska utworzone przez wolontariuszy z D.K., którzy pilnowali, by uczestnicy wykonali  przygotowane dla rajdowców zadania – zbieranie grzybów, rzuty do celu oraz zjadanie kwaśnej cytrynki w cukrze. Gdy już rajdowcy dotarli do mety i okazali swoje karty rajdowe oraz zebrane w lesie grzyby, otrzymali certyfikaty i pakiety startowe, następnie mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez członków gozdnickiego KAS-u. O godzinie 15.00 odbyło się losowanie drobnych nagród wśród uczestników, a główną nagrodę ufundowaną przez D.K., wygrał pan Artur Łasocha.

Po godzinie 15.00, impreza przybrała inny charakter…  dzieci i młodzież chętnie brali udział w grach i zabawach przygotowanych przez D.K. przy współudziale Pana Emiliana Zimnickiego, Animatora Boiska Orlik  w Gozdnicy. Przeciąganie liny, skoki w workach, konkurs plastyczny i inne gry oraz nagrody,  przyjmowane były przez najmłodszych z uśmiechem na twarzy.

A o godz. 16.00, w małej Sali D.K. odbył się wernisaż wystawy lokalnego malarza Pana Alfreda Stachowiaka. Twórczość Pana Alfreda spotkała się z dużym entuzjazmem mieszkańców Gozdnicy, którzy podczas festynu chętnie przychodzili obejrzeć wystawę.

Podczas festynu został zaprezentowany rower trójkołowy, który Gmina Gozdnica otrzymała od Polskiego Czerwonego Krzyża, w ramach współpracy. W najbliższym czasie pojazd ten zostanie przekazany jednemu z mieszkańców Gozdnicy z niepełnosprawnością ruchową.

Miłym akcentem muzycznym był występ zespołu The Whispers, z Węglinieckiego Centrum Kultury, widowisko : Taniec Ognia grupy  Insendio, bardzo podobał się uczestnikom. A Samba w wykonaniu Angeliki, zachęciła do zabawy mieszkańców Gozdnicy, którzy bawiliby się może i do rana, w rytm piosenek śpiewanych i granych przez zespół Blue Binders, jednak deszcz koło godziny 12.00, zakończył imprezę.

Dziękujemy za pomoc:  Piotrowi Zenkner, Piotrowi Maderze.

Za pomoc techniczną  : Henrykowi Kołodziejczyk i Zygmuntowi Bąk.

Wolontariuszom : Ania, Adrian, Bartosz, Grzegorz, Madzia,  Michał, Natalka, Oliwka, Oliwka M., Przemek,  Walentyna, Wiktoria – młodzież na 6+

Klubowi Aktywnego Seniora za przygotowanie rajdu.

 

Szkoła jako Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji

Ośrodek LOWE

Projekty Unijne

pozyskane fundusze:

Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019

pozyskane środki:
edycja 2016 - 779.900,00

edycja 2017 - 439.043,00

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020)

dofinansowanie z UE: 288.263,00

Azbest

ODPAD NIEBEZPIECZNY!!!

Województwo Lubuskie

Parafia św. Wawrzyńca w Gozdnicy

www.gozdnica.parafia.info.pl

Bory Dolnośląskie

Lubuskie Centrum Obsługi Inwestora

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy

WFOŚiGW

WFOŚiGW